congrats2

Πολλά συγχαρητήρια!

Ως  Διευθύντρια του Σχολείου δεν έχω παρά να συγχαρώ τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για τις εξαιρετικές στιγμές που μας χάρισαν και φέτος!

Το σχολείο μας συμμετέχει αδιάλειπτα σε αυτή τη μεγάλη διοργάνωση του Δήμου Καλλιθέας και της Ένωσης Γονέων κ’ Κηδεμόνων Καλλιθέας, καθώς θεωρούμε ότι μέσα από την έκφραση, μέσα από την τέχνη, αναπτύσσονται οι δεξιότητες των παιδιών και ενδυναμώνεται ο ρόλος τους μέσα στη σχολική κοινότητα. Δίνονται ευκαιρίες για συνεργασία, επικοινωνία, δημιουργία!

Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί δούλεψαν πολύ και γέμισαν τη σκηνή του Δημοτικού Θεάτρου Καλλιθέας με χρώμα, μουσική, χορό και νιάτα.

Και πάλι μπράβο, στους:

• Δ΄ Τάξη: «Χρώματα και μουσική ανταμώνουν στη σκηνή» (Επιμ: Ν. Πιστιόλα, Μ. Αναστασιάδου)
  • Β’ Τάξη: «Το φως φτάνει, η μουσική ηχεί» (Επιμ: Μ. Αναστασιάδου, Ε. Καρακώστα, Π. Σαραμπάλου)
  • Ομάδες απογευματινών δραστηριοτήτων Συλλόγου Γονέων κ’ Κηδεμόνων
  • «Μια ηλιαχτίδα στο πεντάγραμμο» (Επιμ.: Ε. Ρήγα)
  • «Τάνγκο στα κόκκινα» κ’ «Blue World» (Επιμ.: Μ. Πετσαλάρη)

Τέλος, δεν μπορώ να παραλείψω να ευχαριστήσω στο Σύλλογο Γονέων κ’ Κηδεμόνων για την αμέριστη βοήθεια και συμπαράσταση του!

Και του χρόνου!

Κυριακή Γιαννακάρα