Backpack of school child. Face mask and sanitizer. 1251182880 1258x838

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Διδασκόντων σε εφαρμογή του με Α.Π. 797/ΓΔ4//05-01-2021 εγγράφου του Υ.ΠΑΙ.Θ. αποφάσισε προς αποφυγή συνωστισμού των γονέων στις εισόδους-εξόδους του σχολείου, η προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών από τη Δευτέρα, 11/01/2021 θα γίνεται ως εξής:

ΑΡΙΘΜΗΣΗ ΕΙΣΟΔΩΝ-ΕΞΟΔΩΝ:

1→ ΘΥΡΑ ΟΔΟΥ ΑΧΙΛΛΕΩΣ

2→1η ΘΥΡΑ ΟΔΟΥ ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ

3→2η ΘΥΡΑ ΟΔΟΥ ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ (προς το Νηπιαγωγείο)

ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ: 08.00΄-08.15΄

ΘΥΡΑ 2: Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεις

ΘΥΡΑ 3: Δ΄, Ε΄, Στ΄ τάξεις

ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ

Α) 13.00΄-13.05΄

ΘΥΡΑ 1: Α΄ τάξη

ΘΥΡΑ 2: Γ΄ τάξη

ΘΥΡΑ 3: Β΄ τάξη

Β) 13.15΄-13.20΄

ΘΥΡΑ 1: Δ΄ τάξη

ΘΥΡΑ 2: Ε΄ τάξη

ΘΥΡΑ 3: Στ΄ τάξη

Τα τμήματα του Ολοήμερου Προγράμματος θα αποχωρούν από την οδό Αχιλλέως, όπως συνήθως.

Παρακαλούμε πολύ, προς διασφάλιση της υγείας της σχολικής μας κοινότητας να τηρείτε τις αποστάσεις και να αποχωρείτε αμέσως αφού παραδώσετε ή παραλάβετε τα παιδιά σας.

Υπενθυμίζουμε επίσης ότι η σωστή χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους ( τα παιδιά πρέπει να έχουν μαζί τους οπωσδήποτε 2-3 μάσκες).

Τέλος παρακαλούμε εάν κάποιο παιδί ή άλλο μέλος της οικογένειας εμφανίσει συμπτώματα συμβατά με τη λοίμωξη COVID 19 να προσέλθει στο σχολείο σύμφωνα με τις οδηγίες του θεράποντος ιατρού.  ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟΥ ΚΡΟΥΣΜΑΤΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΜΕΣΩΣ!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ! ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων