syllogos didaskontwn

Αγαπητοί γονείς,

Έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που ο νέος κορονοϊός μπήκε στη ζωή μας και μας ανάγκασε να διαφοροποιήσουμε την καθημερινότητά μας και να ακολουθήσουμε νέους τρόπους επικοινωνίας με τους μαθητές μας.

Όπως σας είχαμε ενημερώσει, όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, από την αρχή, προσπάθησαν με τον πιο φιλότιμο τρόπο να ανταποκριθούν στις ανάγκες της εποχής και να στηρίξουν τα παιδιά τους ψυχολογικά και μαθησιακά -όσο αυτό ήταν εφικτό- επιλέγοντας ο καθένας τον πιο πρόσφορο για τον ίδιο τρόπο (site,e-class, e mails).  Είχαμε επίσης εξηγήσει και τονίσει ότι η δική σας συμβολή ήταν πολύτιμη και καθοριστική .

Δυστυχώς ο αριθμός των μαθητών/τριών που ανταποκρίνονται στο κάλεσμα αυτό, είναι σε κάποιες περιπτώσεις απογοητευτικός, ιδιαίτερα στα μαθήματα ειδικοτήτων ( Αρκετοί δεν έχουν καν εγγραφεί στα η-μαθήματα). Πρέπει να καταλάβουμε όλοι, ότι αυτή η προσπάθεια αποσκοπεί στο να μην χάσουν τα παιδιά την επαφή με την εκπαιδευτική διαδικασία και να έχουν το μεγαλύτερο δυνατό όφελος σ΄αυτή τη δύσκολη δοκιμασία.

Η  συμμετοχή όλων των παιδιών  και η εξ αποστάσεως επικοινωνία με τους δασκάλους και τους καθηγητές τους είναι απαραίτητη!

Παρακαλούμε προτρέψτε τα παιδιά σας να εφαρμόζουν ένα καθημερινό πρόγραμμα και να στέλνουν τις εργασίες τους σε όλους τους εκπαιδευτικούς που έχουν στην τάξη τους!

Κατανοούμε τις δυσκολίες που πιθανόν να αντιμετωπίζουν κάποιοι όσον αφορά το νέο (τεχνολογικό) περιβάλλον μέσα στο οποίο υλοποιούνται όλα αυτά. Είμαστε εδώ να βοηθήσουμε σε ό,τι μπορούμε!

Σας ευχαριστούμε για την υποστήριξη που παρέχετε στα παιδιά σας και τη στήριξη στο εκπαιδευτικό  μας έργο και προσδοκούμε σε συνεργασία με ακόμα μεγαλύτερο αριθμό μαθητών/τριών!

Ενημερώνουμε και πάλι για τον τρόπο που επέλεξαν οι εκπαιδευτικοί  του σχολείου μας προκειμένου να στέλνουν εκπαιδευτικό υλικό και να επικοινωνούν με τους μαθητές/τριές τους:

ΜΕΣΩ ΤΟΥ SITE TOY ΣΧΟΛΕΙΟΥ:

• Α1 ( κ. Καρακώστα)
  • Α2 (κ. Ηλιόπουλος)
  • Β1 ( κ. Κωτσάκη)
  • Β2 (κ. Ανδρικοπούλου)
  • Γ1 ( κ. Σαραμπάλου)
  • Γ2 ( κ. Λανδράκη)
  • Δ1 ( κ. Τσάνα)
  • Δ2 ( κ. Πατήρη)
  • Αγγλικά : Α2, Β2,Δ1,Δ2,Ε1,Ε2,ΣΤ1,ΣΤ2 ( κ. Δεμερτζή)

ΜΕΣΩ e-mail ( με την απαραίτητη πρόνοια για τα προσωπικά δεδομένα)